מי יקח את הכלב בעת גירושים?

רוצים להתגרש/להיפרד? מי ייקח את הכלב?

לאחרונה פנה אלי לקוח המשרד ושאל אותי "אם אני רוצה לעזוב את הבית אני יכול לקחת איתי את הכלב?"

אין בחוק בישראל התייחסות לעניין חיית המחמד של בני הזוג, הנוהג הוא להתייחס אליהם כאל רכוש מיטלטלין הניתן להעברה ממקום למקום. ברם, ברבות הימים עם ההתפתחות הפלורליסטית במדינת ישראל וזכויות בעלי החיים, יש נטייה של בתי המשפט לענייני משפחה לראות בחיית המחמד יצור חי שיש לגדלו ולא כאל חפץ, בדיוק כמו ילד במשפחה.

משמורת והסדרי ראייה: לכן כאשר בית המשפט יפסוק כי הכלב יהיה במשמורת בן זוג, הרי שעקב המודעות והרגישות לעניין, שהרי כלב – חיית מחמד, בעיני רבים הם כילדים.  כי אז בית המשפט ייטה לקבוע הסדרי ראייה תוך כדי כך שבית המשפט ישקול את "טובת הכלב". והוא אף עשוי לקבוע משמורת משותפת לשני בני הזוג גם יחד, חלוקה של שבוע אצל כל בן זוג. לכן, כאשר יתברר לבית המשפט כי התביעה למשמורת של אחד מבני הזוג, נובעת ממניעים של אגו, נקמנות, עקשנות, ייטה שלא לקבוע משמורת.

חיית מחמד שנקנתה או אומצה על ידי בני הזוג: במקרה זה המשפט ייטה להעריך את שווי הכספי שבעתיד יקוזז מחלקו של בן הזוג.

הסכם ממון: מומלץ לכלול בהסכם ממון גם את נושא המשמורת על חיית המחמד בעת פרידה.

הסכם גירושין: שהושג תוך הסכמות משותפות והבנות, שעתיד לקבל תוקף של פסק דין בבית משפט לענייני משפחה, ראוי שיכלול בתוכו גם את עניין זה.

משרד עורכי דין מזרחי & מויאל ושות'

שתפו את הטור

המשרד מזרחי & מויאל ושות' נוסד על ידי עורך הדין אריק מויאל בשנת 2006 עורך דין בעל תואר ראשון בהצטיינות ותואר שני ( LL.M)
המשרד מתמחה בדיני מקרקעין, דיני משפחה, צוואות, ירושות, עזבונות.

משרדנו נותן ליווי ויעוץ בהתנדבות בשי"ל נשר. עו"ד דוד מזרחי מעביר הרצאות בנושא יפוי כוח מתמשך, צוואות, ירושות ומוסמך על ידי האפוטרופוס לערוך יפוי כוח מתמשך.

משרדנו עורך עשרות יפויי כוח מתמשך ואף לעיתים מגיע לבתי אבות ולבית הלקוח.

טורים נוספים

דיני משפחה

רוצים להתגרש? לא חייבים לרוץ לעו"ד !!!

רוצים להתגרש? לא חייבים לרוץ לעו"ד !!! כעת נציג בפניכם דרך המוזילה עליות בצורה משמעותית ידעתם שיש הליך שנקרא ישוב סכסוך?? כיום, תחילת הדיונים בענייני

דילוג לתוכן