הטבת מס

היום קוראים לזה "הטבה כספית" של האוצר לעובדים מה שנודע בדמותו הקודמת כמס הכנסה שלילי

במסגרת שיתוף ידע משפטי אציג בפניכם את ההטבה שניתנה לאחרונה לעובדים בישראל לאחר שאושרה על ידי הכנסת. הטבה זו ניתנה ואושרה, יחד עם האישור למתן נקודות זיכוי במס להורים עובדים כפי שאושרה לאחרונה בחודש מאי  2022 על ידי הכנסת, כאשר במסגרתה כל אחד מההורים יקבל נקודת זיכוי במס בכל שנת 2022 על כל ילד שגילו 6 עד 12 שנים. לכן ראוי כי כל אדם הזכאי להטבה זו ידע כי היא במצאי וכי רשאי לדרוש אותה אך למעלה מכך, הוא נדרש לבקש אותה מרשות המיסים.

 

מה מהות ההטבה שאושרה בחודש מאי?

לאחרונה אושרה על ידי הכנסת הטבה בצורת מענק שמוכר בשמו הקודם בציבור כמס הכנסה שלילי –  שלו זכאים עובדים שמשתכרים שכר נמוך באופן יחסי בהתאם למספר הילדים שבחזקתם. נכון להיום, המענק השנתי הממוצע לעובדים זכאים עומד על 4,000 שקל. על פי החוק החדש יגדל המענק ב-40%, ולכן תעמוד התוספת לעובד זכאי על 1,600 שקל בממוצע.

מענק עבודה זה נחשב כצעד חשוב ומומלץ מאוד על ידי אנשי כלכלה, משום שהוא חובק בחובו שני מרכיבים מרכזיים . הוא מסייע לרובד העובדים החלשים במשק, הוא  מגדיל ומשפר את ההכנסה משכר עבודה ומעניק להם רוחב ועומק בהכנסה, גורם להם להימנע מלהישען על  התמיכות של הממשלה ומעודד אותם לעבוד לייצר ולהיות פרודוקטיביים. קברניטי בנק ישראל המייעצים לאוצר מעדיפים צעד הזה על פני האופציה של העלאת שכר המינימום.

 

האם ההטבה היא אוטומטית לכל זכאי?

הטבה זו נעשתה במסגרת מקדמה עבור שנת העבודה 2022, אך יש להדגיש כי הזכאים נדרשים להגיש בקשה. אלו אשר יגישו בקשה לרשות המיסים יקבלו את המענק במהלך החודשים הקרובים. בקשות אלו ניתן להגיש עד 30 לחודש נובמבר עבור קבלת ההטבה לשנה שחלפה.

להטבה זו משמעותה כספית.

האוצר ביקש תחילה להחיל את ההטבה לבני הגיל של 23 ומעלה על מנת לחסוך בעלויות ובהכנסות ממיסים. אולם, בעקבות לחץ של האופוזיציה בכנסת הוחלט להחיל את ההטבה כך שהזכאות תחל כבר מגיל 21 ולא מגיל 23. כמו כן הלחץ של האופוזיציה אפשר לתת הטבה זו גם למי שמועסק אצל קרוב משפחה שלו.

 

האם ההטבות אלו בחוק יימשכו גם לשנים הבאות?

חוק זה אושר כהוראת שעה הנוגעת אך ורק לשנת המס 2022.

לחוק עליות תקציביות משוערות בסדר גודל של 2.5 מיליארד שקל שנוגעות אך ורק לשנה זו שנת 2022. כיוון שלעניין זה עלות כספית, הרי שתיתכן אפשרות כי הממשלה וחברי הכנסת יחליטו לחוקק את החוק באופן פרמננטי לשנים הבאות לעתיד לבוא.

שתפו את הטור

המשרד מזרחי & מויאל ושות' נוסד על ידי עורך הדין אריק מויאל בשנת 2006 עורך דין בעל תואר ראשון בהצטיינות ותואר שני ( LL.M)
המשרד מתמחה בדיני מקרקעין, דיני משפחה, צוואות, ירושות, עזבונות.

משרדנו נותן ליווי ויעוץ בהתנדבות בשי"ל נשר. עו"ד דוד מזרחי מעביר הרצאות בנושא יפוי כוח מתמשך, צוואות, ירושות ומוסמך על ידי האפוטרופוס לערוך יפוי כוח מתמשך.

משרדנו עורך עשרות יפויי כוח מתמשך ואף לעיתים מגיע לבתי אבות ולבית הלקוח.

טורים נוספים

דיני משפחה

רוצים להתגרש? לא חייבים לרוץ לעו"ד !!!

רוצים להתגרש? לא חייבים לרוץ לעו"ד !!! כעת נציג בפניכם דרך המוזילה עליות בצורה משמעותית ידעתם שיש הליך שנקרא ישוב סכסוך?? כיום, תחילת הדיונים בענייני

דילוג לתוכן