כתבות

עו"ד דוד מזרחי בטור מעניין: סכסוך שכנים על עמדת טעינת רכב בבניין משותף.
לאחרונה נכנס לקוח למשרדינו והעלה סוגיה משפטית שרכש רכב חשמלי ומבקש להעמיד עמדת טעינה לרכבו בבינין משותף שבו קיימים 24 דיירים.

עו"ד דוד מזרחי בטור מענין על הסכם הורות
בדרך כלל, מרבית הזוגות אשר עורכים הסכם הורות, הם זוגות ידועים בציבור, זוגות חד מיניים, פסולי חיתון, זוגות חסרי דת, זוגות מעורבים חסר דת ומנוי על דת מסויית, והורים אשר בוחרים להביא ילד ללא קשר זוגי מחייב…

עו"ד דוד מזרחי בטור מענין על פינוי מושכר שאינו מוגדר "כדייר מוגן"
השבוע הגיע למשרדנו לקוח ותיק וביקש את עצתנו המקצועית בשל שוכר אשר אינו משלם מזה תקופה את שכר הדירה, גורם לנזקים ומתעלם לחלוטין מבקשות המשכיר, אינו מוכן לעזוב את הדירה עד כי נוצר מצב בו הוא עושה ככל העולה על רוחו.

עו"ד דוד מזרחי בטור מענין על זכויות עובדים – מתפטר בדין מפוטר
המעסיק באופן חד צדדי, ללא אישורו או הסכמתו, וללא ביצוע שימוע, העביר אותו ממקום עבודתו בחיפה למקום עבודה חדש בעיר חדרה, לעסוק שלא במקצועו, משכורתו פחתה בשליש בשל הפחתה בשעות העבודה.

עו"ד דוד מזרחי בטור מענין על רצף זכויות פנסיוניות בגופים ממשלתיים
האיש שעבד במערכת הביטחונית במוסד ביטחוני מסוים הופתע לגלות שמספר שנים, משנות הותק לפנסיה, הוחסרו וביקש את הסיוע המשפטי בעניין הבא.

עו"ד דוד מזרחי בטור מענין על פירוק חברה מרצון
פירוק חברה מרצון בהליך מזורז לפי סעיף 342מג לחוק החברות תשנ"ט 1999

עו"ד דוד מזרחי בטור מענין על הצעת חוק ניכור הורי
הצעת החוק ניכור ההורי נולד מתוך זעקתם של אבות ואמהות בהליך גירושין ואף לאחר הגירושין, מצב שבו אחד מהצדדים "מסית – משפיע" על הילדים וגורם לניכור הורי.

התנגדות לצוואה
נתקלתם בצוואה מפתיעה – מה עושים? עו"ד דוד מזרחי בטור מענין בנושא התנגדות לצוואה

הצלחה מובטחת
נעים להכיר: עו"ד דוד מזרחי שנמנה בעבר עם צוות הכותבים בניוז וכתב בהתנדבות, טורי עצות לגולשים והיום הוא ממובילי סיעת הצלחה לוועד מחוז חיפה

מהי ירושה?
ירושה היא העברת רכושו של מנוח ליורשיו על-פי דין. במידה והמנוח הותיר אחריו צוואה, אז הירושה נקראת "ירושה על-פי צוואה". במידה והמנוח לא הותיר אחריו צוואה, אז הירושה נקראת "ירושה על-פי דין".כל זה בטור מומלץ של עורך הדין דוד מזרחי.

נפגעתם בעבודה? דעו את זכויותכם
במקרים רבים אנשים אינם מייחסים חשיבות לאופן ההתנהלות הראשונית עם המוסד לביטוח לאומי. טור עצות מומלץ, של עורך הדין דוד מזרחי

מסלול להסדר פשרה
חייב שחובותיו עולים על סך של 34.614 ₪,(סכום עדכני) סכום אשר קבוע בפקודת פשיטת הרגל, רשאי להציע לנושיו, להסדיר את חובותיו וזאת במסגרת הליך שמתבצע מול בית המשפט המחוזי והכונס הרשמי באזור מגוריו.כל זה בטור חובה של עורך הדין דוד מזרחי.

צוואה כדאי או לא ?
כיצד מחולק רכושו של נפטר אשר לא השאיר צוואה? האם מומלץ להכין צוואה או לא? כל זה בטור חובה של עורך הדין דוד מזרחי

מהו ייפוי כוח מתמשך?
יפוי כח מתמשך טוב?רע? כדאי? האם נועד רק לקבוע כיצד ועל ידי מי יטופלו ענייניו של נותן היפוי בעתיד במידה ויגיע למצב בו לא יוכל לטפל בכך בעצמו.האם מומלץ ?כל זה בטור חובה של עורך הדין דוד מזרחי.

הצעה לעדכון לחוק הירושה אשר ישנה את חוק הירושה משמעותית
תזכיר הצעה לעדכון לחוק הירושה אשר ישנה את חוק הירושה משמעותית

לאור החלטת בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, האם מעסיק רשאי לדרוש מעובד להתחסן נגד קורונה?
לאחר השלמת רוב החיסונים ופתיחת שערי המשק, פונים אליי לקוחות רבים ושואלים האם הם מחויבים להיענות לדרישת המעסיק להתחסן. כל התשובות בטור מיוחד שלי בנושא.

משמורת בחזקת האב בגיל הרך האם אפשרית?
"חזקת הגיל הרך'" היא כלל משפטי הקובע כי אם הורים אינם מגיעים להסכמה בעניין המשמורת של ילדיהם, בית המשפט יורה על מסירת ילדים מתחת לגיל 6 לחזקת האם.

מתי ואיך ניתן לערוך הסכם יחסי ממון
ניתן לערוך הסכם זה בכל עת, גם בעיצומם של חיי הנישואין ויש בידי הסכם aכזה לפתור בעיות רבות

הגבלת תשלומים במזומן
מיום 1.1.2019. נכנס לתוקפו חוק לצמצום השימוש במזומן המגבילה תשלום במזומן, בין אם מדובר במטבע ישראלי או זר, והגבלות על שימוש בשיקים וחובת דיווח על רוכש זכות במקרקעין. בחוק נקבעו סנקציות בגין הפרת הוראותיו. כל זאת ועוד בטור השבועי של עו"ד מזרחי מויאל ושות'